DBAM O SENIORA

DSC08790

Właściciele kotów i psów często zastanawiają się, gdzie przebiega granica, za którą ich pupil staje się seniorem.

Każde zwierzę jest inne, stąd precyzyjne ustalenie, kiedy kończy się wiek dorosły, a zaczyna wiek starszy nie jest możliwe.

Powszechnie przyjęte jest, że następuje to po ukończeniu przez kota lub psa siedmiu lat (w przypadku psów ważących powyżej 40 kg wiek geriatryczny rozpoczyna się już w szóstym roku życia).

Im starsze stają się nasze koty i psy, tym bardziej podatne są na wiele chorób związanych z wiekiem.

Częściej pojawiają się choroby serca, nerek i wątroby, nowotwory, cukrzyca, otyłość, zmiany zwyrodnieniowe układu ruchu czy problemy z pobieraniem pokarmu spowodowane chorobami przyzębia.

Niestety bardzo często choroba rozwija się powoli i w sposób niezauważalny dla właściciela. A kiedy daje o sobie znać, jest już tak zaawansowana, że możliwość leczenia jest ograniczona.

Dlatego z myślą o starszych pacjentach stworzyliśmy program „DBAM  O SENIORA”

Ma on na celu wychwycenie ewentualnych zmian chorobowych jak najwcześniej (często wtedy, gdy nie zauważamy jeszcze u pupila żadnych niepokojących objawów).

WCZESNE WYKRYCIE I LECZENIE CHORÓB  POZWALA POPRAWIĆ JAKOŚĆ I WYDŁUŻYĆ ŻYCIE ZWIERZĘCIA.

Z programu „DBAM O SENIORA” skorzystać mogą wszystkie koty i psy powyżej 7 roku życia  (psy o masie ciała przekraczającej 40 kg od 6 roku życia).

W ramach programu „DBAM O SENIORA” wykonujemy:

– badanie kliniczne (m.in. kontrola masy ciała, ocena stanu jamy ustnej, osłuchiwanie   klatki piersiowej, badanie gruczołu mlekowego u kotek i suk  oraz prostaty u psów)

– badanie laboratoryjne krwi i moczunikonki 007

– badanie EKG 

– badanie USG ze szczególnym uwzględnieniem układu  rozrodczego oraz serca

Badania mogą być wykonywane pojedynczo lub łącznie.

Szczegółowe informacje dotyczące badań w programie „DBAM O SENIORA” oraz informacje cenowe dostępne są telefonicznie lub bezpośrednio w gabinecie.